Archiv akcí

Webinář
19 11 2020 / 10:00
Online

Série webinářů: 5. Jak efektivně optimalizovat vaši logistiku

Pořádá: INTEMAC

Na logistiku se v případě výrobní firmy můžeme dívat ze dvou hledisek, které jsou řízeny specifickými potřebami. Jedná se o interní a externí logistiku, přičemž každá je pro firmu velmi důležitá a každá může být usnadněna a optimalizována pomocí digitálních technologií. Na našem v pořadí již pátém webináři se budeme věnovat jak logistice externí, tak i té interní. Představíme technologii RTLS, tedy vnitřní sledování v reálném čase. A nahlédneme také do blízké budoucnosti, kdy si ukážeme, jak by mohla vypadat přeprava materiálu.

Více informací →
Webinář
27 10 2020 / 10:00 - 11:30
Online

Série webinářů: 4. Digitální podnik - neztrácejte důležitá data

Pořádá: INTEMAC

Navazujeme na naši úspěšnou jarní sérii webinářů.  Každý nám dá určité za pravdu, že zásadní pro digitální transformaci je promyšlená strategie postupné digitalizace. Ale co můžeme dělat, když už máme několik dílčích řešení, o které nechceme přijít? Základem je jejich integrace. Propojení stávajících i nových systémů na jednu platformu poskytne mnohem detailnější pohled na vaši výrobní firmu. Nebudete muset složitě dohledávat a porovnávat data, které potřebujete. O této tématice a dalších možnostech digitalizace se budeme bavit se zástupci technologických firem.

Více informací →
Akce pro zvané
13 10 2020 / 14:00 - 16:00
Centrum INTEMAC

Sdílení zkušeností: Cesta k digitální firmě

Pořádá: INTEMAC ve spolupráci s JIC

Jak začít s digitalizací výrobního podniku? Kdy začít s digitalizací a koho mám do procesu zatáhnout? To jsou otázky, na které budeme hledat odpovědi na dalším sdílení zkušeností, které se bude konat 13. října od 14.00 do 16.00 v prostorách INTEMACu. Jedná se o uzavřenou akci, pouze pro zvané. 

read more →
Webinář
07 10 2020 / 10:00 - 11:30

Série webinářů

Pořádá: INTEMAC

Navazujeme na naši úspěšnou jarní sérii webinářů, kdy jsme řešili nejčastěji diskutovaná témata, která řeší výrobní firmy. Nyní se zaměříme na celý proces výroby ve výrobním podniku. Pomůžeme vám zorientovat se v nových trendech a nasměrovat digitalizaci vaší výroby.

Více informací →
Online B2B & networking
13 07 2020 - 17 07 2020

Technology & Business Cooperation Days 2020 (Veletrh Hannover Messe)

Pořádá: Regionální hospodářská komora Brno

Bohužel přes veškeré vynaložené úsilí byla veletržní správa Deutsche Messe AG nucena přistoupit ke zrušení veletrhu HANNOVER MESSE 2020. Nicméně prostřednictvím RHK Brno můžete využít v původně avizovaném letošním termínu on-line B2B virtuální schůzky. Nepotřebujete žádný software, pouze aktuální webový prohlížeč, mikrofon a webovou kameru. Více informací zde. 

Více informací →
Webinář
18 06 2020 / 14:00 - 15:00
Online

Představení nové technologie AAS: Standardizované decentrální řízení výroby

Pořádá: INTEMAC ve spolupráci s COMPAS Automatizace, s.r.o.

Co je AAS, neboli Asset Administration Shell? Jedná se o unikátní standardizovaný přístup k decentrálnímu řízení výroby, který je založený na principech Průmyslu 4.0. Pilotní projekt nebyl zatím realizován. A my jsme se rozhodli si ho vzít pod křídla. ASS vznikl na základě spolupráce firmy COMPAS Automatizace, FEKT VUTBr a německých partnerů definujících standardy Industy 4.0. Jedná se o velkou příležitost stát se lídrem v nasazení standardizovaného decentralizovaného řízení výroby, kdy si sám výrobek s jednotlivými zařízeními vyjednává další postup své výroby.

Více informací →
Konference
16 06 2020 - 16 06 2020 / 9:00 - 15:00

Digitální transformace 2020

Pořádá: CzechInno

Aneb první f2f setkání. Setkání, kde získáte nové impulsy a inspiraci k digitalizaci vašeho podniku. Protože plátí stále, chcete-li zůstat konkurenceschopní, digitální transformace vaší firmy je nezbytným krokem vašeho vývoje.

read more →
Webinář pro výrobní firmy a zvané
12 06 2020 / 10:00 - 11:00
Online

Vytvořme kolaborativní Peer to Peer (P2P) síť

Pořádá: VUT, INTEMAC, JIC, BERGHOF SYSTEMS s.r.o.

Jak lze efektivně spolupracovat a využívat volné kapacity jiných firem ve svůj prospěch? Přesně tímto se zabývá nový koncept kolaborace Peer to Peer (P2P) sítí, který reaguje na současnou situaci ovlivněnou COVID-19. V rámci České republiky se jedná o zcela novou formu spolupráce. Co si tedy pod pojmem P2P sítě představit? Cílem této kolaborativní sítě je propojení nezávislých společností, aby mezi sebou mohly efektivně sdílet své kapacity a mohly se tak ucházet o zakázky, které by pro ně byly za normálních podmínek nedosažitelné. Ať již je tato nedosažitelnost způsobena objemem zakázky, či její technologickou náročností.   Záměrem tohoto webináře je jednak představení tohoto kolaborativního konceptu a za druhé také ověření a potvrzení jeho potenciálu v rámci Jihomoravského kraje.

Více informací →
Webinář
11 06 2020 / 10:00 - 11:30
Online

Série webinářů: 3. Totálně produktivní údržba: monitoring strojů zblízka

Pořádá: INTEMAC

Zákon schválnosti tomu většinou chce, aby stroj odmítl spolupracovat v momentě, kdy vás tlačí veškeré možné uzávěrky. Stává se, i když se snažíte stroje udržovat dle servisních intervalů a plánů. Chcete naučit své stroje, aby se porouchaly, jen tehdy, pokud jim to dovolíte? Zní to trochu utopicky, ale v současné době díky digitalizaci výroby se již o mýtus nejedná. Naopak jde o výsledek zavedení jednoho z prvků průmyslu 4.0 označovaného jako TPM (Total Productive Maintenance), tedy totálně produktivní údržba.  Opět se setkáváme se specialisty programu DIGIMAT, tentokrát budeme diskutovat o produktivní údržbě a monitoringu strojů. Tyto pokročilé technologie navazují na výdobytky průmyslové automatizace a následují trendy v rámci Industry 4.0.

Více informací →
Webinář
28 05 2020 / 13:00 - 14:30
Online

Série webinářů: 2. Monitoring a management výroby založený na datech

Pořádá: INTEMAC

Co znamená řídit výrobu efektivně? Zásadní je zde především povědomí o rozpracovanosti jednotlivých zakázek a práce s touto zpětnou vazbou, kterou byste měli dostávat přímo z výroby. Tímto, jak asi všichni tušíme, se výrazně zvýší efektivita výroby samotné.

Více informací →
Webinář
06 05 2020 / 10:00 - 11:30

Série webinářů: Nové trendy v MES systémech a jejich aplikace

Pořádá: INTEMAC

Co nejčastěji řeší výrobní firmy? V rámci programu DIGIMAT dlouhodobě sledujeme nejvíce diskutovaná témata týkající se digitalizace a automatizace výroby. Díky těmto zkušenostem jsme si udělali konkrétní představu o tom, co je pro vás zajímavé. A nyní jsme tato témata rozpracovali a nabízíme vám je v sérii bezplatných webinářů s našimi specialisty. Pomůžeme vám zorientovat se v nových trendech a nasměrovat digitalizaci vaší výroby.

Více informací →
Online networking
28 04 2020 / 10:00 - 11:30

On-line JIC 120“: Spolupráce systémových integrátorů a konzultačních firem v oblasti digitalizace

Pořádá: JIC + INTEMAC

Speciální on-line vydání osvědčeného formátu 120 vteřin

read more →
Networking
13 03 2020 / 11:30

Zahájení stavby nových prostor centra INTEMAC

Pořádá: INTEMAC

*UPDATE*  V návaznosti na současnou situaci a s ohledem na mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví a vlády ČR se i my v INTEMACu přikláníme k zodpovědnému jednání a dovolujeme si slavnostní zahájení stavby nových prostor přesunout.     INTEMAC se rozrůstá – jak bude vypadat budoucnost digitální výroby?

Více informací →
Exkurze
25 02 2020 / 9:00

Nové technologie ve strojírenství

Pořádá: INOVATO

Budeme diskutovat s odborníky, ukazovat si nové trendy, praktické příklady a řešení v oblasti obrábění, tváření a aditivních technologií. Hosté: Jiří Marek (VUT Brno), Tibor Donič (Žilinská univerzita), Roman Dvořák (MM Spektrum), Radomír Zbožínek, Petr Minář (Intemac Solutions s.r.o.), František Červenka (Kovárna Viva), Miroslav Ostrý (KSK Kuřim), Petr Štěpánek (3D tlač) a další.

Více informací →
Konference
21 01 2020 / 9:00 - 16:15
BEST WESTERN PREMIER Hotel International Brno

Konference BRNO INDUSTRY 4.0 2020

Pořádá: INDUSTRY CLUSTER 4.0

4. ročník mezinárodní B2B konference o digitalizaci výroby a chytrých technologiích pro průmysl.  Na co a na jaká témata se můžete letos těšit? Flexibilní výroba a pokročilá automatizace Digitalizace řízení výroby & Case study Datová analytika a její využití pro optimalizaci výroby Případové studie v malých, středních i větších společnostech Kybernetická bezpečnost v průmyslu Networking - předem sjednaná B2B jednání

více informací →
Seminář
21 11 2019 / 13:00 - 17:30
Centrum INTEMAC, Kuřim

Sdílení zkušeností při zavádění digitálních technologií do výrobních firem

Pořádá: INTEMAC

Řešíte kontrolu kvality výroby a způsoby pro snížení zmetkovitosti? Uvažujete o sběru dat z vašich strojů a nevíte jak s nimi potom efektivně pracovat? Hledáte způsob jak implementovat systém bezpapírových pracovišť v zakázkovém obrábění? Láká vás implementace moderního MES systému a nejste si jistí jak postupovat? Je pro vás aktuální jak zajistit rychlou přepravu výrobků k zákazníkům? Obáváte se, jak změny ve firmě přijmou vaši kolegové? Přijďte si poslechnout, jak si s těmito a dalšími výzvami poradili ve výrobních firmách, které už některé prvky digitálních technologií implementovaly. Dozvíte se jak na to, na co si dát pozor, co nezapomenout nebo jak pro změnu získat podporu vašich zaměstnanců. Navíc se seznámíte s moderními technologiemi, které vás mohou inspirovat.

Více informací →
Konference
14 11 2019 / 14. 11. 2019
CEITEC VUT, Brno

I4.0 konference - to nejlepší z oblasti Industry 4.0 na VUT

Pořádá: JIC

Chcete být u toho, když bude mít Česká republika možnost prosadit se jako lídr v oblasti pokročilé průmyslové výroby budoucnosti? Pak si nenechte ujít představení toho nejlepšího z oboru Industry 4.0 na vybraných fakultách VUT Brno a projektu RICAIP ve čtvrtek 14. listopadu na JIC Brno.

Více informací →
Konference
06 11 2019 / 9:00 - 16:30
CIIRC, Jugoslávských partyzánů 1580/3, Praha

Den otevřených dveří v Testbedu pro Průmysl 4.0

Pořádá: Národní centrum průmyslu 4.0

Digitalizace a průmysl 4.0 jsou pojmy skloňované ve všech pádech. Pro někoho již běžná realita, pro jiného zatím jenom nálepka bez konkrétního významu. Co to ale všechno obnáší? Proč to dělat? A hlavně - kde začít?

Více informací →
Networking
05 11 2019 / 10:00 - 16:00
Vídeň, Rakousko

JIC 120“ ve Vídni: Umělá inteligence ve výrobě

Pořádá: JIC

Brokerage event pro vývojáře řešení umělé inteligence a výrobní společnosti ochotné inovovat své výrobky, procesy a služby. Umělá inteligence je již dlouhou dobu žhavé téma, a přestože mnoho výrobních firem vnímá její potenciál pro revoluci v průmyslu, jen málokterá definovala jasnou cestu k jejímu úspěšnému přijetí v současném prostředí výroby. Cílem akce je představit současné trendy v této oblasti a propojit výrobní firmy s vývojáři řešení umělé inteligence.

Více informací →
Seminář
10 10 2019 / 9:30 - 11:30
RHK Brno, Výstaviště 405/1 603 00 Brno

Podpora aplikovaného výzkumu v oblasti robotizace a automatizace

Pořádá: RHK Brno

Dne 10. října 2019 proběhne na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně akce určená pro integrátory robotických a automatizačních řešení. Cílem akce je seznámit posluchače s možnostmi podpory v oblasti aplikovaného výzkumu, a to prostřednictvím spolupráce s výzkumnými centry INTEMAC a CEITEC.

Více informací →
Seminář
07 10 2019 / 13:00 - 15:00
INDUSTRY CLUSTER 4.0, z.s. Výstaviště 405/1 603 00 Brno

Seminář: Digitální transformace ve výrobních podnicích

Pořádá: INDUSTRY CLUSTER 4.0

Společnost Unicorn Systems ve spolupráci se společnostmi Microsoft, Renards a Beckhoff pořádá seminář k tématu Digitální transformace ve výrobních podnicích, na který si vás tímto dovolujeme pozvat. Dozvíte se nejnovější trendy v oblasti digitální transformace výrobních podniků a také konkrétní možnosti řešení v kontextu českých podniků.

Více informací →
20 06 2019 / 9:00 - 16:00
JIC z.s.p.o., Purkyňova 649/127, 612 00 Brno

JIC 120" Umělá inteligence v průmyslu

Využití umělé inteligence, strojového učení, hlubokého učení a neuronových sítí je dalším logickým krokem v procesu automatizace. Umělá inteligence vstupuje do každodenního života mnoha firmám, které díky ní zvyšují efektivitu a snižují náklady. Digitalizace výroby je často skloňované sousloví, které nutně nemusí znamenat enormní finanční zátěž pro firmy. Digitalizaci lze často realizovat postupně a může přinést obrovský efekt a šetřit velké peníze. Na akci chceme ukázat příklady firem, které se již touto cestou vydaly a dnes z toho profitují. Přijďte se zeptat, jak začít, poradit se s lidmi, kteří již výrobu digitalizovali. Zjistěte, jaké jsou trendy, co se nabízí, a zeptejte se, co by bylo vhodné konkrétně pro vaši výrobní firmu. Cílem akce je inspirovat a propojit výrobní firmy s experty na digitalizaci a s firmami nabízejícími řešeními v oblasti digitalizace výroby.

více informací →
Konference
06 06 2019 / 9:00 - 16:00
JIC z.s.p.o., Purkyňova 649/127, 612 00 Brno

Konference Digitálne technológie, ktoré prichádzajú a ich následky

Pořádá: JIC

Očekávejme neočekávané! Zveme vás na cyklus konferencí IPA Slovakia s experty na exponenciální technologie. Čekají vás praktické přednášky, diskuze a workshopy odborníků z Česka a Slovenska spojené s návodem, jak se připravit a zvládnout nové technologické výzvy ve své firmě.

více informací →
Seminář
04 06 2019 / 9:00 - 12:00
INDUSTRY CLUSTER 4.0, z.s. Výstaviště 405/1 603 00 Brno

Seminář Role MES systémů ve výrobě

Pořádá: INDUSTRY CLUSTER 4.0

Přijďte na seminář, kde se dozvíte proč se vám vyplatí řídit vaši výrobu výrobním informačním systémem. A jakou zásadní a užitečnou roli můžou ve vaší výrobě sehrát MES systémy.

read more →
Exkurze
13 05 2019 / 9:00 - 13:00
INDUSTRY CLUSTER 4.0, z.s. Výstaviště 405/1 603 00 Brno

Exkurze 4.0 do Horního Rakouska

Pořádá: INDUSTRY CLUSTER 4.0

Návštěva a exkurze ve Smart Factory @ B&R a ve výrobě společnosti Fronius.

více informací →
Veletrh
25 04 2019 / 9:30 - 16:00
TAJMAC-ZPS, a. s., Třída 3. května 1180, Zlín, Malenovice

Zákaznické dny TAJMAC-ZPS

Pořádá: TAJMAC-ZPS

Jste srdečně zváni na Zákaznické dny TAJMAC-ZPS v areálu společnosti Zlín, Malenovice, které proběhnou ve dnech 25. a 26. 4. 2019. 

více informací →
Networking
14 03 2019 / 9:30 - 18:00
Vídeňská radnice, Friedrich-Schmidt-Platz 1 Vídeň, Rakousko

The Future of Digital Business - Software Days 2019

14. – 15. března 2019 proběhne ve Vídni 5. ročník kooperační akce s tématem „The Future of Digital Business“, která se zaměřuje na společnosti z oblasti digitalizace a výzkumné a vývojové instituce z celého světa. Cílem je výměna informací, odborných znalostí a především navázání přímých obchodních kontaktů.

více informací →
Exkurze
13 03 2019 / 14:00 - 16:00
Centrum INTEMAC, Blanenská 1288/27, 664 34 Kuřim

Exkurze v centru INTEMAC

Pořádá: INTEMAC

Exkurze je primárně určena pro členy JIC+. V případě zájmu kontaktujte JIC+ Community Managera, paní Terezu Krpcovou.

více informací →
Konference
24 01 2019 / 9:00 - 23:00
Univerzita Tomáše Bati, Zlín

Fenomén 4.0 - Jen technologie nestačí

Průmysl 4.0 je často skloňovaným pojmem dneška. Cílem konference je přinést konkrétní a praktické informace a ukázat, že se nejedná o revoluci, ale o evoluci, která se dotýká všech firemních procesů. Zajímavé přednášky i praktické ukázky konkrétních řešení budou prezentovány ve třech přednáškových sálech v rámci Business stage, HR stage a SMART zóny.

více informací →
Konference
22 01 2019 / 9:00 - 17:30
BEST WESTERN PREMIER Hotel International Brno

Konference BRNO INDUSTRY 4.0

Pořádá: INDUSTRY CLUSTER 4.0

Již 3. ročník mezinárodní konference BRNO INDUSTRY 4.0 k tématu digitalizace výroby. Technologie a příklady z praxe, odborníci z Česka i zahraničí, nové kontakty a B2B, inovace pro výrobu 4.0.

více informací →
Konference
17 01 2019 / 10:00 - 15:00
Centrum dopravního výzkumu, Brno

Konference "Smart City" v Brně

Pořádá: INDUSTRY CLUSTER 4.0

Centrum dopravního výzkumu (CDV) a INDUSTRY CLUSTER 4.0 Vás zvou na konferenci věnovanou praktickému využití Smart technologií ve městech a obcích. Tématem konference jsou "Moderní analýzy a plánování dopravy ve městech a obcích"

více informací →
Seminář
11 12 2018 / 9:00 - 13:00

Seminář: Proč a jak digitalizovat výrobu?

Pořádá: INDUSTRY CLUSTER 4.0

Téma: „Existuje mnoho důvodů proč využívat data z výroby“ Seminář pořádá klastr INDUSTRY CLUSTER 4.0 ve spolupráci s okresními hospodářskými komorami (OHK Břeclav, OHK Hodonín, OHK Znojmo). Akce je součástí programu DIGIMAT, který je financován Jihomoravským krajem. Vstup na seminář je ZDARMA

více informací →
Exkurze
30 11 2018 / 10:00 - 15:00
EXKURZE / Centurm INTEMAC, Kuřim

Seminář Průmysl 4.0 pro Škoda Auto Vysoká škola

Pořádá: INTEMAC

Semináře a ukázky vybraných principů a technologií konceptu Průmysl 4.0. Studentům ŠKODA AUTO Vysoká škola v centru INTEMAC na reálném testovacím pracovišti Výrobní buňka 4.0 předvedeme, jak bude již zanedlouho vypadat práce operátora v chytré výrobní firmě

více informací →
Exkurze
30 11 2018 / 9:00 - 14:30
EXKURZE / Centrum INTEMAC, Kuřim

Seminář Průmysl 4.0 pro spol. Baumüller Brno

Pořádá: INTEMAC

Semináře a ukázky vybraných principů a technologií konceptu Průmysl 4.0. Zástupcům společnosti Baumüller Brno v centru INTEMAC na reálném testovacím pracovišti Výrobní buňka 4.0 předvedeme, jak bude již zanedlouho vypadat práce operátora v chytré výrobní firmě

více informací →
seminář
25 10 2018 / 9:00 - 14:30
EXKURZE / Centrum INTEMAC, Kuřim

Seminář Průmysl 4.0 na vlastní kůži pro malé a střední firmy

Pořádá: INTEMAC

Společný seminář INTEMAC a Podnikatelské akademie. Přednášky a ukázky vybraných principů a technologií konceptu Průmysl 4.0. Zástupcům malých a středních výrobních firem v centru INTEMAC na reálném testovacím pracovišti Výrobní buňka 4.0 předvedeme, jak bude již zanedlouho vypadat práce operátora v chytré výrobní firmě.  

více informací →
Exkurze
15 08 2018 / 13:00 - 17:00
EXKURZE / Centrum INTEMAC, Kuřim

INTEMAC Open Day

Pořádá: INTEMAC

Semináře a ukázky vybraných principů a technologií konceptu Průmysl 4.0. Studentům ŠKODA AUTO Vysoká škola v centru INTEMAC na reálném testovacím pracovišti Výrobní buňka 4.0 předvedeme, jak bude již zanedlouho vypadat práce operátora v chytré výrobní firmě.

více informací →
Exkurze
17 04 2018 / 13:00 - 17:30
EXKURZE / Centrum INTEMAC, Kuřim

Industrial IoT a produktivita ve výrobě

Pořádá: INTEMAC

Zažijte vybrané principy konceptu Průmysl 4.0 na vlastní kůži. V centru INTEMAC vám na reálném testovacím pracovišti Výrobní buňka 4.0 předvedeme, jak bude již zanedlouho vypadat práce operátora v chytré výrobní firmě.

Více informací →
Archiv akcí