Events archive

Akce pro zvané
2020 10 13 / 14:00 - 16:00
Centrum INTEMAC

Sdílení zkušeností: Cesta k digitální firmě

Organized by: INTEMAC ve spolupráci s JIC

Jak začít s digitalizací výrobního podniku? Kdy začít s digitalizací a koho mám do procesu zatáhnout? To jsou otázky, na které budeme hledat odpovědi na dalším sdílení zkušeností, které se bude konat 13. října od 14.00 do 16.00 v prostorách INTEMACu. Jedná se o uzavřenou akci, pouze pro zvané. 

read more →
Online B2B & networking
2020 07 13 - 2020 07 17

Technology & Business Cooperation Days 2020 (Veletrh Hannover Messe)

Organized by: Regionální hospodářská komora Brno

Bohužel přes veškeré vynaložené úsilí byla veletržní správa Deutsche Messe AG nucena přistoupit ke zrušení veletrhu HANNOVER MESSE 2020. Nicméně prostřednictvím RHK Brno můžete využít v původně avizovaném letošním termínu on-line B2B virtuální schůzky. Nepotřebujete žádný software, pouze aktuální webový prohlížeč, mikrofon a webovou kameru. Více informací zde. 

Více informací →
Webinář
2020 06 18 / 14:00 - 15:00
Online

Představení nové technologie AAS: Standardizované decentrální řízení výroby

Organized by: INTEMAC ve spolupráci s COMPAS Automatizace, s.r.o.

Co je AAS, neboli Asset Administration Shell? Jedná se o unikátní standardizovaný přístup k decentrálnímu řízení výroby, který je založený na principech Průmyslu 4.0. Pilotní projekt nebyl zatím realizován. A my jsme se rozhodli si ho vzít pod křídla. ASS vznikl na základě spolupráce firmy COMPAS Automatizace, FEKT VUTBr a německých partnerů definujících standardy Industy 4.0. Jedná se o velkou příležitost stát se lídrem v nasazení standardizovaného decentralizovaného řízení výroby, kdy si sám výrobek s jednotlivými zařízeními vyjednává další postup své výroby.

Více informací →
Konference
2020 06 16 - 2020 06 16 / 9:00 - 15:00

Digitální transformace 2020

Organized by: CzechInno

Aneb první f2f setkání. Setkání, kde získáte nové impulsy a inspiraci k digitalizaci vašeho podniku. Protože plátí stále, chcete-li zůstat konkurenceschopní, digitální transformace vaší firmy je nezbytným krokem vašeho vývoje.

read more →
Webinář pro výrobní firmy a zvané
2020 06 12 / 10:00 - 11:00
Online

Vytvořme kolaborativní Peer to Peer (P2P) síť

Organized by: VUT, INTEMAC, JIC, BERGHOF SYSTEMS s.r.o.

Jak lze efektivně spolupracovat a využívat volné kapacity jiných firem ve svůj prospěch? Přesně tímto se zabývá nový koncept kolaborace Peer to Peer (P2P) sítí, který reaguje na současnou situaci ovlivněnou COVID-19. V rámci České republiky se jedná o zcela novou formu spolupráce. Co si tedy pod pojmem P2P sítě představit? Cílem této kolaborativní sítě je propojení nezávislých společností, aby mezi sebou mohly efektivně sdílet své kapacity a mohly se tak ucházet o zakázky, které by pro ně byly za normálních podmínek nedosažitelné. Ať již je tato nedosažitelnost způsobena objemem zakázky, či její technologickou náročností.   Záměrem tohoto webináře je jednak představení tohoto kolaborativního konceptu a za druhé také ověření a potvrzení jeho potenciálu v rámci Jihomoravského kraje.

Více informací →
Webinář
2020 06 11 / 10:00 - 11:30
Online

Série webinářů: 3. Totálně produktivní údržba: monitoring strojů zblízka

Organized by: INTEMAC

Zákon schválnosti tomu většinou chce, aby stroj odmítl spolupracovat v momentě, kdy vás tlačí veškeré možné uzávěrky. Stává se, i když se snažíte stroje udržovat dle servisních intervalů a plánů. Chcete naučit své stroje, aby se porouchaly, jen tehdy, pokud jim to dovolíte? Zní to trochu utopicky, ale v současné době díky digitalizaci výroby se již o mýtus nejedná. Naopak jde o výsledek zavedení jednoho z prvků průmyslu 4.0 označovaného jako TPM (Total Productive Maintenance), tedy totálně produktivní údržba.  Opět se setkáváme se specialisty programu DIGIMAT, tentokrát budeme diskutovat o produktivní údržbě a monitoringu strojů. Tyto pokročilé technologie navazují na výdobytky průmyslové automatizace a následují trendy v rámci Industry 4.0.

Více informací →
Webinář
2020 05 28 / 13:00 - 14:30
Online

Série webinářů: 2. Monitoring a management výroby založený na datech

Organized by: INTEMAC

Co znamená řídit výrobu efektivně? Zásadní je zde především povědomí o rozpracovanosti jednotlivých zakázek a práce s touto zpětnou vazbou, kterou byste měli dostávat přímo z výroby. Tímto, jak asi všichni tušíme, se výrazně zvýší efektivita výroby samotné.

Více informací →
Webinář
2020 05 06 / 10:00 - 11:30

Série webinářů: Nové trendy v MES systémech a jejich aplikace

Organized by: INTEMAC

Co nejčastěji řeší výrobní firmy? V rámci programu DIGIMAT dlouhodobě sledujeme nejvíce diskutovaná témata týkající se digitalizace a automatizace výroby. Díky těmto zkušenostem jsme si udělali konkrétní představu o tom, co je pro vás zajímavé. A nyní jsme tato témata rozpracovali a nabízíme vám je v sérii bezplatných webinářů s našimi specialisty. Pomůžeme vám zorientovat se v nových trendech a nasměrovat digitalizaci vaší výroby.

Více informací →
Online networking
2020 04 28 / 10:00 - 11:30

On-line JIC 120“: Spolupráce systémových integrátorů a konzultačních firem v oblasti digitalizace

Organized by: JIC + INTEMAC

Speciální on-line vydání osvědčeného formátu 120 vteřin

read more →
Networking
2020 03 13 / 11:30

Zahájení stavby nových prostor centra INTEMAC

Organized by: INTEMAC

*UPDATE*  V návaznosti na současnou situaci a s ohledem na mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví a vlády ČR se i my v INTEMACu přikláníme k zodpovědnému jednání a dovolujeme si slavnostní zahájení stavby nových prostor přesunout.     INTEMAC se rozrůstá – jak bude vypadat budoucnost digitální výroby?

Více informací →
Exkurze
2020 02 25 / 9:00

Nové technologie ve strojírenství

Organized by: INOVATO

Budeme diskutovat s odborníky, ukazovat si nové trendy, praktické příklady a řešení v oblasti obrábění, tváření a aditivních technologií. Hosté: Jiří Marek (VUT Brno), Tibor Donič (Žilinská univerzita), Roman Dvořák (MM Spektrum), Radomír Zbožínek, Petr Minář (Intemac Solutions s.r.o.), František Červenka (Kovárna Viva), Miroslav Ostrý (KSK Kuřim), Petr Štěpánek (3D tlač) a další.

Více informací →
Konference
2020 01 21 / 9:00 - 16:15
BEST WESTERN PREMIER Hotel International Brno

Konference BRNO INDUSTRY 4.0 2020

Organized by: INDUSTRY CLUSTER 4.0

4. ročník mezinárodní B2B konference o digitalizaci výroby a chytrých technologiích pro průmysl.  Na co a na jaká témata se můžete letos těšit? Flexibilní výroba a pokročilá automatizace Digitalizace řízení výroby & Case study Datová analytika a její využití pro optimalizaci výroby Případové studie v malých, středních i větších společnostech Kybernetická bezpečnost v průmyslu Networking - předem sjednaná B2B jednání

více informací →
Seminář
2019 11 21 / 13:00 - 17:30
Centrum INTEMAC, Kuřim

Sdílení zkušeností při zavádění digitálních technologií do výrobních firem

Organized by: INTEMAC

Řešíte kontrolu kvality výroby a způsoby pro snížení zmetkovitosti? Uvažujete o sběru dat z vašich strojů a nevíte jak s nimi potom efektivně pracovat? Hledáte způsob jak implementovat systém bezpapírových pracovišť v zakázkovém obrábění? Láká vás implementace moderního MES systému a nejste si jistí jak postupovat? Je pro vás aktuální jak zajistit rychlou přepravu výrobků k zákazníkům? Obáváte se, jak změny ve firmě přijmou vaši kolegové? Přijďte si poslechnout, jak si s těmito a dalšími výzvami poradili ve výrobních firmách, které už některé prvky digitálních technologií implementovaly. Dozvíte se jak na to, na co si dát pozor, co nezapomenout nebo jak pro změnu získat podporu vašich zaměstnanců. Navíc se seznámíte s moderními technologiemi, které vás mohou inspirovat.

Více informací →
Konference
2019 11 14 / 14. 11. 2019
CEITEC VUT, Brno

I4.0 konference - to nejlepší z oblasti Industry 4.0 na VUT

Organized by: JIC

Chcete být u toho, když bude mít Česká republika možnost prosadit se jako lídr v oblasti pokročilé průmyslové výroby budoucnosti? Pak si nenechte ujít představení toho nejlepšího z oboru Industry 4.0 na vybraných fakultách VUT Brno a projektu RICAIP ve čtvrtek 14. listopadu na JIC Brno.

Více informací →
Konference
2019 11 06 / 9:00 - 16:30
CIIRC, Jugoslávských partyzánů 1580/3, Praha

Den otevřených dveří v Testbedu pro Průmysl 4.0

Organized by: Národní centrum průmyslu 4.0

Digitalizace a průmysl 4.0 jsou pojmy skloňované ve všech pádech. Pro někoho již běžná realita, pro jiného zatím jenom nálepka bez konkrétního významu. Co to ale všechno obnáší? Proč to dělat? A hlavně - kde začít?

Více informací →
Networking
2019 11 05 / 10:00 - 16:00
Vídeň, Rakousko

JIC 120“ ve Vídni: Umělá inteligence ve výrobě

Organized by: JIC

Brokerage event pro vývojáře řešení umělé inteligence a výrobní společnosti ochotné inovovat své výrobky, procesy a služby. Umělá inteligence je již dlouhou dobu žhavé téma, a přestože mnoho výrobních firem vnímá její potenciál pro revoluci v průmyslu, jen málokterá definovala jasnou cestu k jejímu úspěšnému přijetí v současném prostředí výroby. Cílem akce je představit současné trendy v této oblasti a propojit výrobní firmy s vývojáři řešení umělé inteligence.

Více informací →
Seminář
2019 10 10 / 9:30 - 11:30
RHK Brno, Výstaviště 405/1 603 00 Brno

Podpora aplikovaného výzkumu v oblasti robotizace a automatizace

Organized by: RHK Brno

Dne 10. října 2019 proběhne na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně akce určená pro integrátory robotických a automatizačních řešení. Cílem akce je seznámit posluchače s možnostmi podpory v oblasti aplikovaného výzkumu, a to prostřednictvím spolupráce s výzkumnými centry INTEMAC a CEITEC.

Více informací →
Seminář
2019 10 07 / 13:00 - 15:00
INDUSTRY CLUSTER 4.0, z.s. Výstaviště 405/1 603 00 Brno

Seminář: Digitální transformace ve výrobních podnicích

Organized by: INDUSTRY CLUSTER 4.0

Společnost Unicorn Systems ve spolupráci se společnostmi Microsoft, Renards a Beckhoff pořádá seminář k tématu Digitální transformace ve výrobních podnicích, na který si vás tímto dovolujeme pozvat. Dozvíte se nejnovější trendy v oblasti digitální transformace výrobních podniků a také konkrétní možnosti řešení v kontextu českých podniků.

Více informací →
2019 06 20 / 9:00 - 16:00
JIC z.s.p.o., Purkyňova 649/127, 612 00 Brno

JIC 120" Umělá inteligence v průmyslu

Využití umělé inteligence, strojového učení, hlubokého učení a neuronových sítí je dalším logickým krokem v procesu automatizace. Umělá inteligence vstupuje do každodenního života mnoha firmám, které díky ní zvyšují efektivitu a snižují náklady. Digitalizace výroby je často skloňované sousloví, které nutně nemusí znamenat enormní finanční zátěž pro firmy. Digitalizaci lze často realizovat postupně a může přinést obrovský efekt a šetřit velké peníze. Na akci chceme ukázat příklady firem, které se již touto cestou vydaly a dnes z toho profitují. Přijďte se zeptat, jak začít, poradit se s lidmi, kteří již výrobu digitalizovali. Zjistěte, jaké jsou trendy, co se nabízí, a zeptejte se, co by bylo vhodné konkrétně pro vaši výrobní firmu. Cílem akce je inspirovat a propojit výrobní firmy s experty na digitalizaci a s firmami nabízejícími řešeními v oblasti digitalizace výroby.

více informací →
Konference
2019 06 06 / 9:00 - 16:00
JIC z.s.p.o., Purkyňova 649/127, 612 00 Brno

Konference Digitálne technológie, ktoré prichádzajú a ich následky

Organized by: JIC

Očekávejme neočekávané! Zveme vás na cyklus konferencí IPA Slovakia s experty na exponenciální technologie. Čekají vás praktické přednášky, diskuze a workshopy odborníků z Česka a Slovenska spojené s návodem, jak se připravit a zvládnout nové technologické výzvy ve své firmě.

více informací →
Seminář
2019 06 04 / 9:00 - 12:00
INDUSTRY CLUSTER 4.0, z.s. Výstaviště 405/1 603 00 Brno

Seminář Role MES systémů ve výrobě

Organized by: INDUSTRY CLUSTER 4.0

Přijďte na seminář, kde se dozvíte proč se vám vyplatí řídit vaši výrobu výrobním informačním systémem. A jakou zásadní a užitečnou roli můžou ve vaší výrobě sehrát MES systémy.

read more →
Exkurze
2019 05 13 / 9:00 - 13:00
INDUSTRY CLUSTER 4.0, z.s. Výstaviště 405/1 603 00 Brno

Exkurze 4.0 do Horního Rakouska

Organized by: INDUSTRY CLUSTER 4.0

Návštěva a exkurze ve Smart Factory @ B&R a ve výrobě společnosti Fronius.

více informací →
Veletrh
2019 04 25 / 9:30 - 16:00
TAJMAC-ZPS, a. s., Třída 3. května 1180, Zlín, Malenovice

Zákaznické dny TAJMAC-ZPS

Organized by: TAJMAC-ZPS

Jste srdečně zváni na Zákaznické dny TAJMAC-ZPS v areálu společnosti Zlín, Malenovice, které proběhnou ve dnech 25. a 26. 4. 2019. 

více informací →
Networking
2019 03 14 / 9:30 - 18:00
Vídeňská radnice, Friedrich-Schmidt-Platz 1 Vídeň, Rakousko

The Future of Digital Business - Software Days 2019

14. – 15. března 2019 proběhne ve Vídni 5. ročník kooperační akce s tématem „The Future of Digital Business“, která se zaměřuje na společnosti z oblasti digitalizace a výzkumné a vývojové instituce z celého světa. Cílem je výměna informací, odborných znalostí a především navázání přímých obchodních kontaktů.

více informací →
Exkurze
2019 03 13 / 14:00 - 16:00
Centrum INTEMAC, Blanenská 1288/27, 664 34 Kuřim

Exkurze v centru INTEMAC

Organized by: INTEMAC

Exkurze je primárně určena pro členy JIC+. V případě zájmu kontaktujte JIC+ Community Managera, paní Terezu Krpcovou.

více informací →
Konference
2019 01 24 / 9:00 - 23:00
Univerzita Tomáše Bati, Zlín

Fenomén 4.0 - Jen technologie nestačí

Průmysl 4.0 je často skloňovaným pojmem dneška. Cílem konference je přinést konkrétní a praktické informace a ukázat, že se nejedná o revoluci, ale o evoluci, která se dotýká všech firemních procesů. Zajímavé přednášky i praktické ukázky konkrétních řešení budou prezentovány ve třech přednáškových sálech v rámci Business stage, HR stage a SMART zóny.

více informací →
Konference
2019 01 22 / 9:00 - 17:30
BEST WESTERN PREMIER Hotel International Brno

Konference BRNO INDUSTRY 4.0

Organized by: INDUSTRY CLUSTER 4.0

Již 3. ročník mezinárodní konference BRNO INDUSTRY 4.0 k tématu digitalizace výroby. Technologie a příklady z praxe, odborníci z Česka i zahraničí, nové kontakty a B2B, inovace pro výrobu 4.0.

více informací →
Konference
2019 01 17 / 10:00 - 15:00
Centrum dopravního výzkumu, Brno

Konference "Smart City" v Brně

Organized by: INDUSTRY CLUSTER 4.0

Centrum dopravního výzkumu (CDV) a INDUSTRY CLUSTER 4.0 Vás zvou na konferenci věnovanou praktickému využití Smart technologií ve městech a obcích. Tématem konference jsou "Moderní analýzy a plánování dopravy ve městech a obcích"

více informací →
Seminář
2018 12 11 / 9:00 - 13:00

Seminář: Proč a jak digitalizovat výrobu?

Organized by: INDUSTRY CLUSTER 4.0

Téma: „Existuje mnoho důvodů proč využívat data z výroby“ Seminář pořádá klastr INDUSTRY CLUSTER 4.0 ve spolupráci s okresními hospodářskými komorami (OHK Břeclav, OHK Hodonín, OHK Znojmo). Akce je součástí programu DIGIMAT, který je financován Jihomoravským krajem. Vstup na seminář je ZDARMA

více informací →
Exkurze
2018 11 30 / 10:00 - 15:00
EXKURZE / Centurm INTEMAC, Kuřim

Seminář Průmysl 4.0 pro Škoda Auto Vysoká škola

Organized by: INTEMAC

Semináře a ukázky vybraných principů a technologií konceptu Průmysl 4.0. Studentům ŠKODA AUTO Vysoká škola v centru INTEMAC na reálném testovacím pracovišti Výrobní buňka 4.0 předvedeme, jak bude již zanedlouho vypadat práce operátora v chytré výrobní firmě

více informací →
Exkurze
2018 11 30 / 9:00 - 14:30
EXKURZE / Centrum INTEMAC, Kuřim

Seminář Průmysl 4.0 pro spol. Baumüller Brno

Organized by: INTEMAC

Semináře a ukázky vybraných principů a technologií konceptu Průmysl 4.0. Zástupcům společnosti Baumüller Brno v centru INTEMAC na reálném testovacím pracovišti Výrobní buňka 4.0 předvedeme, jak bude již zanedlouho vypadat práce operátora v chytré výrobní firmě

více informací →
seminář
2018 10 25 / 9:00 - 14:30
EXKURZE / Centrum INTEMAC, Kuřim

Seminář Průmysl 4.0 na vlastní kůži pro malé a střední firmy

Organized by: INTEMAC

Společný seminář INTEMAC a Podnikatelské akademie. Přednášky a ukázky vybraných principů a technologií konceptu Průmysl 4.0. Zástupcům malých a středních výrobních firem v centru INTEMAC na reálném testovacím pracovišti Výrobní buňka 4.0 předvedeme, jak bude již zanedlouho vypadat práce operátora v chytré výrobní firmě.  

více informací →
Exkurze
2018 08 15 / 13:00 - 17:00
EXKURZE / Centrum INTEMAC, Kuřim

INTEMAC Open Day

Organized by: INTEMAC

Semináře a ukázky vybraných principů a technologií konceptu Průmysl 4.0. Studentům ŠKODA AUTO Vysoká škola v centru INTEMAC na reálném testovacím pracovišti Výrobní buňka 4.0 předvedeme, jak bude již zanedlouho vypadat práce operátora v chytré výrobní firmě.

více informací →
Exkurze
2018 04 17 / 13:00 - 17:30
EXKURZE / Centrum INTEMAC, Kuřim

Industrial IoT a produktivita ve výrobě

Organized by: INTEMAC

Zažijte vybrané principy konceptu Průmysl 4.0 na vlastní kůži. V centru INTEMAC vám na reálném testovacím pracovišti Výrobní buňka 4.0 předvedeme, jak bude již zanedlouho vypadat práce operátora v chytré výrobní firmě.

Více informací →
Events archive