JIC 120" Umělá inteligence v průmyslu

20 06 2019

9:00 - 16:00

JIC z.s.p.o., Purkyňova 649/127, 612 00 Brno

JIC (Jihomoravské inovační centrum)
Purkyňova 649/127
612 00 Brno

Přihlásit se →

Využití umělé inteligence, strojového učení, hlubokého učení a neuronových sítí je dalším logickým krokem v procesu automatizace. Umělá inteligence vstupuje do každodenního života mnoha firmám, které díky ní zvyšují efektivitu a snižují náklady. Digitalizace výroby je často skloňované sousloví, které nutně nemusí znamenat enormní finanční zátěž pro firmy. Digitalizaci lze často realizovat postupně a může přinést obrovský efekt a šetřit velké peníze.

Na akci chceme ukázat příklady firem, které se již touto cestou vydaly a dnes z toho profitují. Přijďte se zeptat, jak začít, poradit se s lidmi, kteří již výrobu digitalizovali. Zjistěte, jaké jsou trendy, co se nabízí, a zeptejte se, co by bylo vhodné konkrétně pro vaši výrobní firmu.

Cílem akce je inspirovat a propojit výrobní firmy s experty na digitalizaci a s firmami nabízejícími řešeními v oblasti digitalizace výroby.

PROGRAM

Na této akci Vás chceme přesvědčit, že digitalizaci zvládne každá firma. Pokud máte obavy, můžete využít programu DIGIMAT, který je pro malé a střední firmy z jižní Moravy zdarma, a využít rad odborníků, kteří vás celým procesem provedou.

Pro koho je akce určena:

Pro manažery výrobních firem či pro ty, kteří řeší ve výrobních firmách digitalizaci
Pro firmy nabízející technologie z oblastí:

 • prediktivní údržba a servis výrobních zařízení
 • datová analytika a strojové učení
 • automatizovaná kontrola kvality
 • plánování výroby
 • robotizace a automatizace
 • řízení dodavatelského řetězce

Termín:

čtvrtek 20. června 2019, JIC

Harmonogram:

09.30 – 10.00   Registrace
10.00 – 10.10   Úvodní slovo - David Uhlíř, JIC
10.10 – 10.25   „Systém pro predikci míry opotřebení řezného nástroje při obrábění“

 • Zdeněk Fiala, INTEMAC
 • Vratislav Beneš, OptiSolutions

10.25 – 10.40   „Jak na bezpapírovou výrobu? Inspirace z Kyjova.“

10.40 – 10.55   Případová studie - TBC
11.00 – 11.10   Otázky a odpovědi
11.10 – 11.50   První kola představování u kulatých stolů
11.50 – 12.10   Coffee Break
12.10 – 12.50   Druhé kola představování u kulatých stolů
12.50 – 13.30   Společný oběd a networking

 

Doprovodný program na CEITEC VUT

Na akci JIC 120“ bude navazovat doprovodný program výzkumné skupiny Kybernetika pro materiálové vědy CEITEC VUT.

14:00 – 14.30   „Představení projektu Ricaip“ (Research and Innovation Centre on Advanced Industrial Production), prof. Pavel Václavek, vedoucí výzkumné skupiny Kybernetika pro materiálové vědy CEITEC VUT
14:30 – 15:30   Prohlídka laboratoří, představení demo testbedu

Využití umělé inteligence, decentralizované propojení laboratoří a vznik sítě pro vývoj a ověřování aplikací v moderním vysoce automatizovaném průmyslu v Evropě.

Projekt RICAIP, díky podpoře 1,3 miliardy korun, umožní na pražském CIIRC ČVUT a brněnském CEITEC VUT vytvoření výzkumného a inovačního centra, jehož cílem je vývoj virtuálních robotizovaných výrobních linek, kterou si bude moci zadat a využívat kdokoliv na světě. Česká republika má tedy možnost prosadit se jako lídr v oblasti pokročilé průmyslové výroby budoucnosti. 

V rámci centra RICAIP bude v Brně a v Praze vybudován testbed umožňující ověřování technologií pro průmysl 4.0 jak pro výzkumné týmy, tak pro malé a střední podniky. Centrum chce nabízet firmám spolupráci v těchto oblastech:

 • Senzory pro sběr dat
 • Vibrodiagnostika,
 • aktuátory pro výrobní linky
 • robotické aplikace
 • aditivní technologie a obrábění, včetně kombinace obou (tzv. hybridní technologie)

Účastníci akce budou mít možnost se dovědět podrobnosti o budování centra a seznámit se s aktuálními možnostmi spolupráce.

Proč se zúčastnit?

Získejte kontakty lídrů v oboru, kteří vám pomohou najít vhodné partnery pro spolupráci.
Zúčastněte se efektivního networkingu, účastníky budete znát předem.
Zjistěte, jaké jsou nejnovější trendy, novinky a chytré technologie v digitalizaci výroby

Na doprovodný program se lze přihlásit i samostatně zde.

 

Co je JIC 120 vteřin?

JIC 120’’ je efektivní networking s cílem podpořit nové spolupráce mezi technologickými firmami navzájem nebo s výzkumnými organizacemi. Účastníci se potkávají u kulatých stolů podle stanoveného harmonogramu. Každý zástupce firmy má přesně 120 sekund na představení své společnosti a případných možností spolupráce. 

 

INTEMAC

Obráběcí stroje a moderní diagnostické přístroje vyžadují expertní know-how a zkušené odborníky. V centru INTEMAC spojujeme obojí a díky tomu naše služby zvyšují konkurenceschopnost české strojírenské techniky.

V laboratořích INTEMAC se seznámíte také se základní jednotkou chytré výroby propojující obráběcí stroj, robot a kontrolní systém. Vyzkoušejte si u nás Výrobní buňku 4.0 a udělejte první krok k digitalizované továrně.

Nebo se seznamte s programem DIGIMAT. Účastníci dostanou doporučení na efektivní nastavení a využití svojí výrobní techniky. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost získat prostřednictvím digitalizace nové konkurenční výhody.

Služby Enterprise Europe Network jsou financovány Evropskou unií z programu COSME (2014-2020) na základě grantové smlouvy č. 737766 a kofinancovány Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR.

JIC 120" Umělá inteligence v průmyslu

Mapa